KONST / Litografier / Färglitografi 9298010
*
nr 929 8010
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Charles Sjöholm (f. 1933), Östermalmshallen, 162/300, motivet: 57x47
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 18:21:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 17:29:06
1
1.600 kr
8/12 17:01:05
2
1.100 kr
8/12 17:01:05
1
1.200 kr (Budbetjänt)
8/12 17:01:20
2
1.600 kr
8/12 17:01:20
1
1.600 kr (Budbetjänt)
8/12 17:01:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalms saluhall, stockholm, stockholmiana, stockholmsmotiv, östermalm östermalmshallen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 929 8010
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Charles Sjöholm (f. 1933), Östermalmshallen, 162/300, motivet: 57x47
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 17:29:06 | 1 | 1.600 kr |
| 8/12 17:01:05 | 2 | 1.100 kr |
| 8/12 17:01:05 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 8/12 17:01:20 | 2 | 1.600 kr |
| 8/12 17:01:20 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 8/12 17:01:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalms saluhall, stockholm, stockholmiana, stockholmsmotiv, östermalm östermalmshallen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



